Erkeklerin egemen olduğu toplumlarda yaşamak zor mu? / Neden?

Erkeklerin egemen olduğu toplumlarda yaşamak zor mu? / Neden?

Artık erkek egemenliği ne derece var bundan emin değilim. Her geçen yıl bu biraz daha azalmakta ve hemen her noktada kadınları görmekteyiz. Önümüzdeki 20-30 yılda son kalan kırıntıların da yok olacağını düşünüyorum

Ataerkil ile erkek eğemenliği aynı şey değil bence.. Öncelikle bu iki kavramı insanlar kendilerin'de ayırmaları gerekiyor..
Erkek egemenliğinin olduğu yer adalet ile sağlanmış bir yönetim biçimine sahipse eğer.. Kadınların bundan şikayetçi olacağını sanmam.. (Peygamber dönemleri buna bir örnektir)

Gel gör'ki bizim ülkemizin ataerkil toplum özellikleri erkek egemenliği olmamasına rağmen baskıcı bir görünüm alıyor.. AtaErkillik bence bana göre örfü adetimsi gelenekler'den gelen baskıcı toplumun aile ferdlerini yetiştirme şeklidir..

Biz aşiretiz kızım' biz aşiretiz oğlum söylemlerini bu dönemde herkes beğeni ile yaklaşıp gülüp geçsede (zengin oldukları için) yanlışa gülerek mizah bakış açısından yüceltiyoruz.. Yanlış bu..

Neyse uzatırım detaylandırmayacağım..

Kadınlar için bu zordur ülkemiz şartların'da.. Ama erkek gibi erkekler'de gerçekten azaldı..

Kadın kadın oldukca erkek erkek oldukca egemenlik dediğiniz ev içine pek tesir etmez diye düşünüyorum.

Herkes yerini ve ölçüsünü bildikten sonra egemenlik olmaz .