Forum sitesi için seo ayarlamaları

Merhaba.
Örnek bir forum sitesi kurduk. Seo için neler yapmamız lazım. Hangi yerlere kayıt olmamız lazım. Hangi sitelere url mizi eklememiz gerekiyor. Eklenti olmayacak yani. Adenseyemi kayıt edecez hiçbir bilgim yok. 🙂 Benim gibi binler vardır bence saygılar sevgiler

Seo işi 14 yaşında'ki çocukların bildiği bir iş .. Seo'yu ne olarak algıladığına bağlı bu... Hangi kategorideyse forum siten o kategoriyi hedefleyeceksin.. Şimdi seo uzmanı değilim ben ama algoritmasının nasıl işlediğini çok iyi bilirim.. Forum seo'su mu? Paylaşım seo'su mu bunu ayırt etmek lazım..

Birde yapılan seo çalışmalarının bir sıralaması vardır.. Googgle bunu 'yıl' etkileşim gibi kategorilere koyar .. Seo işi basit bir iştir ama hedef konusunu tutturmak ilgili kişinin yeteneklerine bağlıdır..

Eklenti (bence) gereksiz bir yerlere kayıt olmayada gerek yok' Google sitemap gönderme olayıda bu işin kilit noktası değil' Mesela bulunduğun bu sitenin seo çalışması sitenin içeriklerine göre değil forumun kendisine göre yapılmıştır.. Ekstsa bir işlem istemez gerisi etkileşim ve paylaşılan konularla alakalıdır.. Hep diyorum seo işi google sunduğun bir tepsidir bunu google nasıl servis almak isterse öyle alır basittir ama belirlenmiş tam bir hedefi yoktur.. Bu açtığın konu indeks alacak bu bir seo'dur hedeftir.. Ama sen istiyorsun'dur'ki sitem ön plana çıkmalı.. Mesela bazı konular vardır siten aramada çıkmıyordur ama bir kaç konun aramalarda ön plana çıkıyordur yani olay böyle bir'şey' hani derler ya ince bir çizgi var hangi tarafı benim rengim öyle bir'şey..

Genelde benim seo anlayışıma seo işi yapanlar kızar karşı çıkar :D Ama ben kendim ne yaparsam amacıma ulaşırım' böyle uzun uzun yazdım ama bir sonuç veremedim sana' bu sor cevap al tamamdır anladım gibi görünsede tam olarak öyle değil' net bir cevabı yok ..

Backlink olayı var mesela o'da biraz riskli bir durum ( En azından benim tek olma fikirlerime özentisizliğime ters )

Çok şey anladım ustam ama hiçbirşey de anlamadım 😅. Sonuç olarak paylaştığın konu daha önce açılmamışsa yukarı paylaştığın konu folloş olmuşsa aşağı bir çizgi diyelim 🙂

Çok şey anladım ustam ama hiçbirşey de anlamadım 😅. Sonuç olarak paylaştığın konu daha önce açılmamışsa yukarı paylaştığın konu folloş olmuşsa aşağı bir çizgi diyelim 🙂
Hayır öyle değil.. Aynı konu zenginleştirilmişse o çizgi yukarıda oluyor işte o ince çizginin çizgisi o oluyor :D

Birde şunu soralım. Bir forum sitesi google ye ne zaman urlsi çıkar. Konuları içeriği geçtim. Alan adı ne zaman çıkar.

Ben 1 'gün'de çıkarıyorum...

Genel olarak 5 - 9 gün içinde tam oturur ayarlamaları tamsa..

Tüyoyu bize versen ne güzel olurdu usta . Bu işi öğrenmek isteyen binler var 😅
Ben seo uzmanı değilim :D O yüzden derim olmaz ben kendim için kendi adıma konuşuyorum ... Girmem o işlere ... Sen site mi açtın açacacaksın ne yapacaksın ? Var sanırım siten' hanımla bi ara konuşuyordun sen ordan sanki hatırlıyorum.. Var sende bir forum sevdası ama bilemedim şimdi :D

Var var mybb ile güzel başladım bedava şekilde ücretsiz kendi çabalarımla kurdum forumu. Sonra 15 sene öncesi mybb kaliteliydi şimdide kalitelidir sandım bakdım mobile uyarlı temalarla bile olacak iş değil geçtik craklı xenforoya bastım parayı taraftar forumu😂 içim rahatladımı evet rahatladı hobi için yani 35 yaşında olmasam çok şey yapardım😅 öğrenmek çok kolay ama öğretmek mesele

Var var mybb ile güzel başladım bedava şekilde ücretsiz kendi çabalarımla kurdum forumu. Sonra 15 sene öncesi mybb kaliteliydi şimdide kalitelidir sandım bakdım mobile uyarlı temalarla bile olacak iş değil geçtik craklı xenforoya bastım parayı taraftar forumu😂 içim rahatladımı evet rahatladı hobi için yani 35 yaşında olmasam çok şey yapardım😅 öğrenmek çok kolay ama öğretmek mesele
Aynı yaştayız yaşında ne var :D Mybb iyidir onun destek forumlarından yardım alabilirsin... Kaça aldın forumu devlet sırrı değilse :D

Sıfırdan kurulum temayı kendim renklendirdim. İşçi işveren derken 1500 ü buldu 😅 en uygun adama yaptırdım he bide hostingde içinde yanlış olmasın uygun yani . forum almak için bi kaç yere başvurduk sonuç alamadım sıfırdan kuruldu napalım 😅

Sıfırdan kurulum temayı kendim renklendirdim. İşçi işveren derken 1500 ü buldu 😅 en uygun adama yaptırdım he bide hostingde içinde yanlış olmasın uygun yani . forum almak için bi kaç yere başvurduk sonuç alamadım sıfırdan kuruldu napalım 😅
İstediğini aldıysan çokta şey değil biraz çok ama çokta şey değil... :D Hayırlı olsun... Tavsiye etmem normalde ama xenforo kursaysın kendin warez olabilirdi başlangıçta sonrasına sonra bakardın.. Bende ilk öyle yapmıştım sonrasına sonra bakmıştık.. Valla ne yalan söylüyim herkes lisanslı öneriyor lisanslı öneren destek yerleri bile kurulumu temiz dosya diye warez yapıyor 2020 de kurulmuştu öyle bir destek sitesi tarafından.. Senin para olayı kurulum bir kaç eklenti koy teslim et şeklinde olmuştur tema işi zaman yiyen bir iş.. Hevesin geçtiyse ne ala geçmediyse denersin sonra bir'şeyler..