İnsanların birçoğu akrabalarını sevmez neden ki?

İnsanların birçoğu akrabalarını sevmez neden ki?

Akrabaları herkes sever belli bir yaşa kadar.. Ama yaş alıp bazı iş durumları geliştiğin'de .. Yardım istemek.. Destek istemekli durumlarda akrabalar su koyu verir.. Bu biraz tanıdık olmasından dolayı hani akraba'ya ciddi işlerinin sarsaklamasına neden olur... Enseye tokat g.te parmak olayı suyu çıkar yani.. Akraba dediğimiz o şanlı ordunun elinde büyüyen çocuklar olunca gözlerinde büyümezsin.. Kendi oğulları kızları vardır ve senin nasıl büyüdüğünü bilirler kendi çocuklarını daha iyi yetiştirmeye çalışırlar.. Kendi çocukları seni beğenmeyen o bireylerce sana göre başarısızdır buda hasetliğe yol açar.. Akraba akbabalık yapmaya başlar bunu hissi olarak hissedersin.. Ve sevmezsin..

Yalnız işin sonunda yine akraba ile beraber kalırsın mutlaka.. Eğer maddi gücün varsa kalmazsın.. Ve aynı zamanda maddi gücün varsa akraban iyidir.. Bellki bir standart altına düştüysen akraban yanında yoktur.. El' sana daha samimi daha merhametli gelir..

Oysa peygamber efendimiz demiş'ki...

Önce akrabadan başla yakın çevrenden sonra yabancılara açıl yardım konusunda... Bazı akrabalar öyledir.. Kendi aile içinde yardıma muhtaç kişiler vardır ya kocası var baksın ya karısı var ailesi baksın yaparlar.. Giderler 7 kat ele gösteriş yapa yapa yardım ederler övünmeyi severler..

İşte 7 kat ele yardım edenler seninde dostun olduğu için akrabadan daha hayırlı gelir sana.. Ama akrabaların yapınca akbaba gelir sana aynı zamanda...

Öyle bir'şey işte... Makale burada biter .. :D

Akrabalar içinde güzel insanlarda var ben tam olarak öyle düşünmüyorum.

Geri
Üst Alt